Pirts lāvas dēļi

Pirts lāvas dēļi

Lāvas dēļi ir būtiska pirts sastāvdaļa. Tie ir biezāki par pirts sienu apdares dēļiem, jo paredzēti, lai uz tiem varētu ērti un droši sēdēt vai gulēt. Pirts lāvām visbiežāk izmanto liepu, melnalksni vai apsi. Lāvu ieteicams izbūvēt ar vienu vai diviem pakāpieniem – vienlaidus vai stūrī divdaļīgu. Lāvas mēdz izbūvēt ar slēgtu vai atvērtu priekšējo daļu. Vaļēja priekšējā daļa ļaus pirtij labāk vēdināties un būs vieglāk kopjama. Ieteicamais attālums no augšējās lāvas līdz griestiem ir aptuveni 1,10 metri. Papildu efektu pērtuvē var panākt, izmantojot dažādus gaismas elementus, kas apspīdēs lāvas dēļus un radīs īpašu noskaņu.

Laba cena
Laba cena
Jaunums
Jaunums
7.28 €/gab.
38.54 €/m2
16.01 €/gab.
74.11 €/m2
14.01 €/gab.
74.14 €/m2

Lāvas dēļi parasti tiek piestiprināti pie pirts sienām ar metāla stiprinājumiem vai arī uz izveidotas koka konstrukcijas. Lāvas dēļus var uzstādīt vienu otram blakus, gan bez atstarpēm, gan ar atstarpēm. Ar atstarpēm uzstādīti lāvas dēļi nodrošinās pareizu ventilāciju un novērsīs siltuma uzkrāšanos vienā zonā. Svarīga arī lāvas dēļu kvalitāte, jo tiem jāspēj izturēt pirts augsto temperatūru un mitrumu. Pareizi kopjot pirts lāvas dēļus, tie var kalpot daudzus gadus un nodrošināt ērtu un patīkamu atpūtu pirtī. 

Kādām īpašībām jābūt labiem pirts lāvas dēļiem? 

Pareiza koka izvēle pirtī ir ļoti svarīga, un no tā ir atkarīgs pirts telpas lietošanas komforts un drošība. Labas kvalitātes kokam pirts lāvā galvenokārt jābūt izturīgam pret augstu temperatūru un gaisa mitrumu. Tāpat ir jāpārliecinās, ka materiālam nav nekādu defektu, sveķu un nelīdzenumu. Apse šajā ziņā ir ideāls kokmateriāls pirts lāvai, jo tā dabiski nesatur sveķus, neveido mezglus un nekarst. Šīs īpašības ir nepieciešamas, lai pirts lāva būtu droša un neradītu paaugstinātu ādas apdegumu risku.

Ko jūs atradīsiet PATA piedāvājumā?

Mūsu piedāvājumā ir viss nepieciešamais kokmateriāls pirts celtniecībai. Tas ir paredzēts gan pirts soliem, gan pirts apdarei. Katrs atsevišķais pirts dēlis no mūsu piedāvājuma tiek pārbaudīts pēc tā tehniskajiem parametriem. Pateicoties tam, PATA piedāvātie pirts dēļi ir vienāda izmēra, kā arī nesatur sveķus, nesakarst, un tiem ir gluda, ādai draudzīga virsma. Piedāvājam pirts apdares dēļus un pirts līstes no Baltijas valstīs un Skandināvijā iegūta un apstrādāta koka. Pirts lāvas konstrukcijai paredzētajiem dēļiem jābūt atbilstoši bieziem un izturīgiem, tāpēc iesakām izmantot apses vai liepas termokoksni. Šo materiālu termiskā apstrāde padara tos vēl izturīgākus pret kaitēkļiem, temperatūru un mitrumu.

Pirts dēļi plašā izmēru klāstā

Runājot par pirts būvniecību, ir vērts dēļu izmērus pielāgot tieši savām vajadzībām - tās var ietekmēt pirts telpas izmērs un pirts lāvas platums. Tāpēc piedāvājam dažādu izmēru pirts kokmateriālus. Ieteicams, lai lāva būtu viendabīga un bez savienojumiem uz sēdvirsmas. Turklāt konstrukcijā var būt papildu spraugas, kas atvieglo koksnes ventilāciju pirts lietošanas laikā. Tāpat jāatceras, ka attālumam no lāvas augšas līdz telpas griestiem jābūt aptuveni 110 centimetriem, lai pirts lietošana būtu komfortabla un droša. 

Pirts lāvas un pirts apdares materiālu kategorijā piedāvājam dēļus ar šādiem izmēriem:

  • biezums: no 12 mm līdz 28 mm; 
  • platums: no 25 mm līdz 90 mm; 
  • garums: no 1500 mm līdz 3000 mm. 

Aicinām pirms pirkuma lēmuma pieņemšanas iepazīties ar kokmateriālu tehniskajiem parametriem un īpašībām. Ikdienā sadarbojamies ar būvfirmām, māju un koka konstrukciju ražotājiem un individuāliem klientiem. Koka materiāli pirts celtniecībai nāk no Baltijas valstīm un Skandināvijas. Pēc tam tie tiek rūpīgi apstrādāti, lai nodrošinātu mūsu klientiem augstākās kvalitātes produktu ar parametriem un īpašībām, kas pārsniedz vidējo. Lūdzu, sazinieties ar mūsu speciālistu, lai iegādātos dēļus pirts lāvai un citus produktus no mūsu klāsta.

Pata!