Pirts lāvas dēļi

Pirts lāvas dēļi

Lāvas dēļi ir būtiska pirts sastāvdaļa. Tie ir biezāki par pirts sienu apdares dēļiem, jo paredzēti, lai uz tiem varētu ērti un droši sēdēt vai gulēt. Pirts lāvām visbiežāk izmanto liepu, melnalksni vai apsi. Lāvu ieteicams izbūvēt ar vienu vai diviem pakāpieniem – vienlaidus vai stūrī divdaļīgu. Lāvas mēdz izbūvēt ar slēgtu vai atvērtu priekšējo daļu. Vaļēja priekšējā daļa ļaus pirtij labāk vēdināties un būs vieglāk kopjama. Ieteicamais attālums no augšējās lāvas līdz griestiem ir aptuveni 1,10 metri. Papildu efektu pērtuvē var panākt, izmantojot dažādus gaismas elementus, kas apspīdēs lāvas dēļus un radīs īpašu noskaņu.

Lāvas dēļi parasti tiek piestiprināti pie pirts sienām ar metāla stiprinājumiem vai arī uz izveidotas koka konstrukcijas. Lāvas dēļus var uzstādīt vienu otram blakus, gan bez atstarpēm, gan ar atstarpēm. 

Ar atstarpēm uzstādīti lāvas dēļi nodrošinās pareizu ventilāciju un novērsīs siltuma uzkrāšanos vienā zonā. Svarīga arī lāvas dēļu kvalitāte, jo tiem jāspēj izturēt pirts augsto temperatūru un mitrumu. Pareizi kopjot pirts lāvas dēļus, tie var kalpot daudzus gadus un nodrošināt ērtu un patīkamu atpūtu pirtī. 

Pata!