Terases dēļi

Terases dēļi

Terases dēļi ir kļuvuši par arvien pieprasītāku produktu, jo tie ir ļoti ērti un skaisti materiāli terasēm, dārza nojumēm un celiņiem, pirts priekštelpām, verandām un arī dzīvokļu balkoniem. Mūsu klientu vidū popularitāti guvuši rievotie jeb profilētie terases dēļi, jo no vienas puses tiem ir kompensācijas rievas, kas palīdz novadīt dēļa spriegumu, lai tas nevērpjas, bet no otras puses smalkāks rievojums, kas mitrā laikā samazina slīdēšanas risku salīdzinājumā ar gludas virsmas dēļiem. PATA terases dēļu piedāvājumā ir arī dažādi apstrādes līdzekļi, kā beice terasei un eļļa terasei, kā arī stiprinājumi terases uzstādīšanai - skrūvpāļi, terases stiprinājumi, gumijas lentas.

-3.93 €
Laba cena
Laba cena
Jaunums
Jaunums
Populāra prece
Populāra prece
19.67 € 15.74 €/gab.
 
-3.93 €
Laba cena
Laba cena
Jaunums
Jaunums
19.67 € 15.74 €/gab.
 
Latvijā populārākie ir priedes koka terases dēļi, taču mūsu laikapstākļiem vispiemērotākie ir termiski apstrādāti terases dēļi. Termiski apstrādāti var būt dažādu koku sugu terases dēļi, visbiežāk – priede vai osis. Tie nav profilēti, bet ar gludu virsmu un ar iestrādātām stiprinājuma vietām vieglākai montāžai. Lai impregnēta koka terase saglabātu glītu skatu un kalpotu ilgāku laiku, to vēlams pirmos trīs gadus pēc terases montāžas vienu reizi gadā atkārtoti apstrādāt ar kādu koksnes aizsardzības līdzekli ārdarbiem.

 

Tiek piedāvātas divas impregnēšanas krāsas - zaļā un brūnā. Šis vairāk ir gaumes jautājums, kuru no krāsām izvēlēties, jo koksnes aizsardzības īpašības nemainās atkarībā no krāsas. Vairāku gadu laikā, saules ietekmē apstrādātajiem kokmateriāliem nedaudz mainās tonis uz gaišāku, bet aizsardzību kokam tas nemazina.

Augstspiediena impregnēšanai tiek izmantots videi draudzīgs impregnēšanas šķidrums, kas nesatur arsēnu un hromu. Apstrādātu koksni var izmantot gan ēku būvniecībā, gan āra darbos, pat koka laipām un tiltiem. Impregnēšana nozīmē koksnes izstrādājumu piesūcināšanu ar aizsarglīdzekļiem. Impregnēšana nodrošina to, ka koksnes kalpošanas laiks pieaug vairākās reizēs. Koks ir pasargāts no tādiem potenciālajiem noārdīšanās faktoriem kā puve, pelējuma sēnīte, koksngrauži utt. Turklāt apstrādātai koksnei piemīt spēja pretoties mitrumam, kas savukārt samazina koksnes uzbriešanas un deformēšanās efektus.

Terases dēļi var būt izgatavoti no dažādām koku sugām. Koka sugas izvēle ir atkarīga no vizuālās gaumes, pielietojuma un paredzētajiem finanšu resursiem. PATA speciālistu padomi: trīs soļi terases būvniecībā un kas jāņem vērā, izvēloties terases dēļus.

Pata!